Wspieramy Ukrainę!
2021 National Chimney Sweep Guild  Convention

2021 National Chimney Sweep Guild Convention

Krajowa Izba Kominiarzy, korzystając z zaproszenia NCSG (National Chimney Sweep Guild), uczestniczy w 2021 NCSG Convention. Tegoroczne wydanie jest wyjątkowe, bowiem w całości zostało przeniesione do świata cyfrowego. W konwencji Krajową Izbę Kominiarzy reprezentują Daniel Pieścikowski – viceprezes KIK oraz Jacek Górski z warszawskiego oddziału KIK.

National Chimney Sweep Guild jest stowarzyszeniem zrzeszającym kominiarzy ze Stanów Zjednoczonych i Kanady z siedzibą w Plainfield, w stanie Indiana.

Już od pierwszego dnia organizatorzy przygotowali kilka bardzo ciekawych prelekcji. Jako pierwszy z wystąpieniem otwierającym wystąpił Johny Joey Jones  – prezenter Fox News.

Kolejni prelegenci mieli więcej do powiedzenia na tematy związane z kominiarstwem  i  nie tylko z tym zagadnieniem.
 

O podstawowych zasadach z branży ogrzewnictwa, swoją prezentację wygłosił Rick Vlahos – Dyrektor wykonawczy Państwowego Instytutu Pożarnictwa.

W kwestiach związanych ze zdrowiem mieszkańców budynków głos zabrał Joseph Ochal – Mikrobiolog, Koordynator grupy naukowców zajmującej się kominami.

Budowanie marki poprzez branding i czerpanie korzyści z rynków niszowych, przedstawił Konsultant do spraw rynków niszowych, Daniel Freeman.

O technikach sprzedaży mówiła April DeRosett – Prezes i Właściciel firmy Marketingowej Direct Connect Solution.
 

Jednak najciekawszą prezentację wieczoru, przestawił Steve Scally, właściciel firmy Fireside Sweeps LLC, specjalista i praktyk w dziedzinie kominiarstwa. Omówił on proces kontroli kominiarskiej w bardzo szczegółowy sposób.

 Scally podzielił się skrupulatnie wypracowaną metodą przeprowadzania kontroli, zwracając uwagę na wszelkiego rodzaju niuanse, popierając to przykładami z własnej praktyki. Dużo wiedzy zawodowej, z pewnością przyciągnęło największą ilość oglądających.

Jak można zauważyć zakresy tematyczne konwencji nie ograniczają się jedynie do zagadnień zawodowych w sferze kominiarstwa, ale także poruszają aspekty mniej związane z zawodem, choć także bardzo ważne dla dynamicznie rozwijających się podmiotów.

Informujemy iż po zakończeniu Konwencji, dostępne będą szersze materiały z wydarzenia, umożliwiające zapoznanie się w sposób głębszy z tematyką.

Daniel Pieścikowski

Źródło: Screen 2021 NCSG Convention