Aktualności

Zjazd Oddziału KIK w Skierniewicach i uroczyste spotkanie z okazji przejścia na emeryturę Krzysztofa Ziombskiego

W dniu 25 czerwca 2020 roku w Skierniewicach odbył się zjazd sprawozdawczo-wyborczy Członków KIK Stowarzyszenie – Oddziału w Skierniewicach. W czasie zebrania podsumowano działalność oddziału, obszerne sprawozdanie złożył Prezes Krzysztof Ziombski.

IV Zjazd Delegatów Krajowej Izby Kominiarzy odbędzie się 22.09.2020r.

Foto: Archiwum Zjazd Delegatów KIK 2019

W dniu  26.06.2020r. odbyło się zebranie zdalne Zarządu Głównego Krajowej Izby Kominiarzy za pomocą platformy Teams.

Przyjęto uchwałę Zarządu KIK zwołującą IV Zjazd Delegatów  Krajowej Izby Kominiarzy na dzień 22.09.2020r. Miejsce i czas zostanie podane do wiadomości delegatów niezwłocznie po uzyskaniu listy Delegatów od poszczególnych Oddziałów terenowych.

Poznań 04 maja 2020r. – Św. Florian

W dniu 04 maja 2020 r. w Kościele Parafii rzymskokatolickiej pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Floriana przy ul. Kościelnej 8 w Poznaniu odbyła się, msza święta w intencji Kominiarzy oraz Strażaków.

Kominiarz nie tylko od święta

Zdarza się, że ludzie, których spotykam, dziwią się, że rzemiosło kominiarskie jeszcze istnieje. Trafiam na opinie, że bycie kominiarzem czy spotkanie z nim to lekko jak z innej epoki. Może i trochę tak jest, przecież wspomniany fach funkcjonuje od około XIII wieku.

4 maja – Święto Kominiarzy i Strażaków

W dniu świętego Floriana
Patrona wszystkich Kominiarzy i Strażaków składamy życzenia.

Przewodnik Antykryzysowy dla Przedsiębiorców

„Przewodnik Antykryzysowy dla Przedsiębiorców” objaśniający jak skorzystać  z „Tarczy antykryzysowej”  został opracowany przez Polski Fundusz Rozwoju.

Liczące 195 stron opracowanie zawiera porady dla przedsiębiorców jak prowadzić firmę w dobie pandemii, jak dostosować się do nowej rynkowej rzeczywistości.

Słupsk – Kominiarze w walce z koronawirusem

Słupscy kominiarze podjęli akcję KOMINIARZE W WALCE Z KORONOWIRUSEM w ramach której przekazali darowiznę w postaci potrzebnych przedmiotów na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku oraz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku.

zdjęcie archiwalne, rok 2016

Nowy Pomorski Komendant Wojewódzki PSP

Zarząd Pomorskiego Oddziału Krajowej Izby Kominiarzy składa serdeczne gratulacje starszemu brygardierowi Piotrowi Socha z okazji powołania na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Zawieszenie składek członkowskich

Ważna informacja dotycząca składek członkowskich

#ZostańwDomu, Masz dla kogo żyć

Członkowie Krajowej Izby Kominiarzy kol. Jacek Górski i Robert Chodkiewicz zainicjowali pomysł do wypromowania hasła #ZostańwDomu.