Wspieramy Ukrainę!
Bądź bezpieczny – Zaproś kominiarza

Bądź bezpieczny – Zaproś kominiarza

Kampania społeczna „Bądź bezpieczny – Zaproś kominiarza”, zorganizowana przez Krajową Izbę Kominiarzy  jest wspierana przez wiele osób, instytucji i urzędów.  Liczne urzędy gminne, miejskie i starostwa ogłosiły na swoich stronach internetowych Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2016/2017.  Komunikat też został zamieszczony na stronach internetowych niektórych Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej oraz Powiatowych Inspektoratów Nadzoru Budowlanego.

Przypominamy. Kominy: instalację dymową, spalinową oraz wentylacyjną należy poddawać okresowej   kontroli, oraz czyszczeniu przez uprawnionego kominiarza. Profesjonalna kontrola kominiarska to nie tylko formalność, lecz główna zasada  bezpieczeństwa, zapobiega zaczadzeniom, pożarom, spełniając jeden z podstawowych  warunków  ubezpieczenia domu.   

Do akcji włączyła się szeroko prasa lokalna.

Interesujący artykuł – „Co powinien zrobić kominiarz? Wszystko o czyszczeniu komina” – zamieściła Nowa Trybuna Opolska.   link do artykułu

zaba7