Wspieramy Ukrainę!
CZAD I OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ   inauguracja kampanii społecznej MSWiA

CZAD I OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ inauguracja kampanii społecznej MSWiA

W dniu 25 października w siedzibie MSWiA nastąpiło otwarcie kampanii społecznej pod hasłem „Czad i ogień – obudź czujność”

30470897551_83fee0be13_k

W konferencji prasowej udział brali:

Mariusz Błaszczak – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji,

Jarosław Zieliński – Wiceminister, Sekretarz Stanu  MSWiA,

nadbrygadier  Leszek Suski – Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej,

Mirosław Antos – Wiceprezes Krajowej Izby Kominiarzy.

Każdy z wyżej wymienionych uczestników konferencji miał krótką indywidualną wypowiedź dla prasy.

Mirosław Antos powiedział o roli kominiarza, o czasookresach kontroli i czyszczeń, o tym że najlepszy kominiarz to lokalny i uprawniony  kominiarz, którego można znaleźć na stronach KIK i KKP. Poinformował  o  rozesłaniu Komunikatu Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do wszystkich instytucji samorządowych  w kraju oraz o akcji „Zaproś kominiarza”  prowadzonej przez Izbę.

Podkreślił, że oczywiście kominiarz przynosi szczęście bo przez swoją pracę zapobiega nieszczęściu.

Podczas konferencji również obecni byli wszyscy komendanci  wojewódzcy PSP, którzy wcześniej uczestniczyli w naradzie z naradzie z ministrami.

czad-i-ogien

Przed konferencją prasową, Mirosław Antos wraz z  Komendantem Leszkiem Suskim, zostali zaproszeni do gabinetu ministra  Mariusza Błaszczaka.  W rozmowie uczestniczył też minister Jarosław Zieliński. Obaj ministrowie żywo interesowali się zawodem kominiarskim.  Mirosław Antos przedstawił strukturę kominiarstwa w Polsce, działalność Krajowej Izby Kominiarzy,  system szkolenia, zdobywania kwalifikacji,  jak często  kominiarz powinien znaleźć się w każdym domu i jakie są szacunkowe koszty podstawowej usługi. Poinformował o permanentnym systemie szkolenia i dążeniach do certyfikacji kwalifikacji kominiarskich oraz do obowiązku przynależności do zawodowych organizacji samorządowych.

W rozmowie zasygnalizował również  o niekorzystnej propozycji zmiany zawartej w projekcie Kodeksu Budowlanego,  wskazując  potrzebę wsparcia również w tym  temacie w MSWiA.

 

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji tutaj  

Foto: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji