Wspieramy Ukrainę!
Czy można palić w kominku? Co na to uchwały antysmogowe?

Czy można palić w kominku? Co na to uchwały antysmogowe?

Uchwały antysmogowe wprowadzają terminy wymiany starych kominków na te spełniające Ekoprojekt. Gdzie obowiązują, jakie mają terminy, czyli do kiedy wymienić stary kominek na spełniający wymagania uchwał antysmogowych oraz jak kominek zmodernizować by spełniał wymagania uchwał?

W materiale, z poniższego linku, Wojciech Perek- specjalista z branży kominkowej reprezentujący Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Kominki i Piece” oraz kampanię Drewno – Pozytywna Energia podpowiada, gdzie szukać informacji o kominku, wkładzie kominkowym i jego parametrach.

Przybliżamy też zapisy uchwał antysmogowych w kontekście kominków na drewno i sposoby na modernizację kominka – między innymi filtry – by, stary kominek bez Ekoprojektu mógł spełnić wymagania uchwał antysmogowych.

Na koniec rozmawiamy też o tym jak traktowany jest kominek w Programie Czyste Powietrze i czy jest szansa, by rządowy program priorytetowy dotował wymianę starych kominków na spełniające Ekoprojekt.

Zapraszamy do zapoznania się.

 

www.kominki.org

Zapisz się do newslettera Powiadomimy Cię o każdym artykule, który pojawi się na naszej witrynie