Wspieramy Ukrainę!
Dzień kolekcjonera

Dzień kolekcjonera

W dniu 25 maja 2024r. muzeum Śremskie zorganizowało możliwość zaprezentowania się osobom, które posiadają wyjątkowe kolekcje i chcą się nią pochwalić wszystkim odwiedzającym tego dnia gmach muzeum.

Jeden z naszych kolegów mistrz kominiarski Dominik Dryer – Oddział KIK Poznań postanowił wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Osobiście postanowiłem odwiedzić Kolegę, gdyż reszta osób jak to zwykle bywa miała inne ciekawsze zajęcie na te sobotnie popołudnie. Zaznaczę Państwu, że możliwość prezentacji swojej kolekcji była przewidziana tylko w godzinach od 14 do 18.

Przyznam się wszystkim, że jadąc do Śremu spodziewałem się zobaczyć zasoby kominiarza, który zaczął pasję kolekcjonerską kilka lat temu.

No cóż, zawiodłem się okrutnie.

Nie pokonuj oceanów dla ludzi,

którzy nie przeskoczyliby dla Was kałuży” – Fiodor Dostojewski

Zdjęcia, które za zgodą Dominika prezentuje poniżej niech będą przestrogą dla innych pasjonatów naszego zawodu. Są młode osoby pośród nas, które z ogromna odwagą i determinacja realizują swoje marzenia. Ilość zgromadzonych zasobów jest zdumiewająca!!!

Zdjęcia mają za zadanie wyłącznie wzbudzenie zazdrości wśród innych kominiarzy. Dodam tylko, że to nie jest cała kolekcja kolegi. Proszę tylko sobie wyobrazić zaangażowanie i logistyczne przedsięwzięcie związane z dostarczeniem tych wszystkich eksponatów do muzeum.

Najlepszym sposobem na docenienie swojej pracy

jest wyobrażenie sobie siebie bez niej” – Oscar Wilde.

Oddział z Poznania jest dumny z Kolegi Dominika, dziękuje całej jego rodzinie za poświęcony czas w realizacji tego zadania.

PS.

Gdyby jednak okazało się, że kolega ma na zbyciu cześć ekspozycji proszony jest o kontakt w pierwszej kolejności z członkami oddziału.

A wszystko to z kominiarskim pozdrowieniem

spisano dla potomnych

Piotr Masłowski – oddział KIK w Poznaniu

Foto: Piotr Masłowski