Wspieramy Ukrainę!
Europejska Federacja Mistrzów Kominiarskich

Europejska Federacja Mistrzów Kominiarskich

Krajowa Izba Kominiarzy nawiązała kontakt z Europejską Federacją Mistrzów Kominiarskich – European Federation Of Chimney-Sweeps – ESCHFOE.

Izba działa dla bezpieczeństwa użytkowników budynków związanych z eksploatacją przewodów kominowych i wentylacji oraz dla utrzymania miejsc pracy mistrzów kominiarskich

Krajowa Izba Kominiarzy przedstawiła treści programowe swojej działalności.

Krajowa Izba Kominiarzy prowadzi aktualnie kampanię medialną i społeczną „ZAPROŚ KOMINIARZA”.

W ramach tej kampanii promowana jest praca kominiarza – czyszczenie i kontrola kominów.

Uświadamia społeczeństwo, że dla zdrowia mieszkańców i ich dobrego samopoczucia potrzebne jest czyste powietrze i sprawne kominy. A taki stan osiągniemy poprzez terminowe wykonywanie powyższych usług kominiarskich.

Kampania jest prowadzona na targach branżowych, w prasie, telewizji oraz w postaci setek pisemnych informacji skierowanych do władz krajowych i lokalnych – Prezydentów miast, Burmistrzów, Starostów, Wójtów Gminy.

Przedstawiciel Krajowej Izby Kominiarzy, jako jedyny kominiarz, został zaproszony do udziału w spotkaniu przedsiębiorców z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejem Duda w Pałacu Prezydenckim w dniu 15 czerwca 2016 roku.

Aktywna działalność Krajowej Izby Kominiarzy spowodowała, że wielu mistrzów i czeladników kominiarskich do niej przystąpiło, a następni wykazują zainteresowanie przystąpieniem do nowej, dynamicznie rozwijającej się organizacji. Można oczekiwać, że w niedługim czasie Krajowa Izba Kominiarzy skonsoliduje programowo środowisko kominiarzy i stanie się główną organizacją zawodową zrzeszającą kominiarzy w Polsce.

Pełen tekst EN do pobrania PDF   ESCHFOE 16_08 EN

Pełen tekst PL  do pobrania PDF   ESCHFOE 16_08 PL