Wspieramy Ukrainę!
GIŻYCKO – szkolenie dla mistrzów i czeladników kominiarskich – 21-22.11.2017r.

GIŻYCKO – szkolenie dla mistrzów i czeladników kominiarskich – 21-22.11.2017r.

W dniach 21-22 listopada w Resorcie Niegocin w Wilkasach koło Giżycka odbyło się szkolenie pt. „Doskonalenie procedur kominiarskich” zorganizowane z inicjatywy Jarosława Sawickiego Prezesa Spółdzielni „KOMINIARZ”  w Olsztynie. W szkoleniu uczestniczyło 28 mistrzów i czeladników  kominiarskich pracowników Spółdzielni, w większości członków Krajowej Izby Kominiarzy Oddziału      w Olsztynie.

dav

W ciągu dwóch dni kształcenia rolę prelegentów pełnili: pierwszego dnia  Mirosław Antos – V-ce Prezes KIK i Renard Fornalski – Prezes KIK O/Warszawa, a drugiego dnia Prezes KIK Marcin Ziombski i członek KIK o/Skierniewice Sebastian Ziombski. Przedstawili kilkanaście prezentacji, niezwykle interesujących, profesjonalnych i pełnych ważnych informacji. Każdego dnia sporą część spotkania wypełniały pytania i wątpliwości, którymi dzielili się uczestnicy szkolenia a prelegenci starali się wyczerpująco odpowiadać.

Serdeczne podziękowania i słowa uznania należą się prelegentom. Ich poziom wiedzy i umiejętność jej przekazania zasługują na najwyższe słowa uznania.

Pierwszy dzień zakończył się wspólną uroczystą kolacją, w trakcie której dominowały oczywiście tematy kominiarskie dzięki czemu rozgorzała nie jedna, bardzo interesująca i gorąca dyskusja.

Jako ciekawostkę należy podać, iż pełen koszt szkolenia został sfinansowany w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego Powiatowego Urzędu Pracy w Olsztynie na podstawie złożonego przez Jarosława Sawickiego wniosku o dofinansowanie. Obejmowało ono nie tylko wyżej wymienione szkolenie ale również październikowe szkolenie energetyczne w zakresie Grupy 2 i 3 z egzaminami,    w której uczestniczyła ta sama grupy osób. Jest to dowód, iż warto starać się o tego typu środki finansowe, które mogą być niezwykle pomocne przy podnoszeniu naszej wiedzy, umiejętności i kwalifikacji.

Jarosław Sawicki