Wspieramy Ukrainę!
I  Konwent Pracodawców Kominiarskich

I Konwent Pracodawców Kominiarskich

SONY DSC

Krajowa Izba Kominiarzy zorganizowała I Konwent Pracodawców Kominiarskich. Wydarzenie miało miejsce 12 kwietnia  2016 roku w Hotelu MARATON w Skierniewicach.

Uczestnikami byli Prezesi i osoby zarządzające Spółdzielni Kominiarskich, Spółek i indywidualnych zakładów kominiarscy, reprezentujący różne regiony kraju.

Program obejmował:

  1. Referat wprowadzający: dr inż. Dariusz Bajno, rzeczoznawca budowlany PIIB,

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, Bydgoska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy

Rola nadzoru kominiarskiego w ujawnianiu defektów konstrukcyjno-budowlanych w procesie realizacji oraz na etapie eksploatacji tradycyjnych kominów w budynkach mieszkalnych.

  1. Mistrz kominiarski mgr inż. Marcin Ziombski, Krajowa Izba Kominiarzy

Wpływ prawodawstwa na przyszłość kominiarstwa:

  1. Mistrz kominiarski Piotr Urbanowicz

Kominiarze w projekcie obniżenia wieku emerytalnego.

 

Prezes KIK Marcin Ziombski zaprezentował Stanowisko Krajowej Izby Kominiarzy w sprawie wprowadzonego w Krakowie całkowitego zakazu stosowania paliw stałych do ogrzewania mieszkań, przyjęte w dniu 12 kwietnia 2016 r.

Stanowisko zostało poparte przez uczestników Konwentu.

Do pobrania PDF  Stanowisko KIK w sprawie zakazu palenia

W dyskusji poddano analizie aktualną sytuację firm wykonywujących usługi kominiarskie, wyzwania dla kadry zarządzającej, pracodawców zatrudniających mistrzów kominiarskich. Wskazywano kierunki rozwiązań i działań w celu rozwoju rzemiosła, szanse i możliwe zagrożenia.

Na koniec uczestnicy wypełnili ankietę oceniającą. Pozytywne noty otrzymały wszystkie prezentacje.  Doceniono  lokalizację w centrum kraju, w pobliżu skrzyżowania autostrad A1 i A2.

Wskazano potrzebę kontynuacji takich spotkań w przyszłości.