Wspieramy Ukrainę!
Kolejne warsztaty w oddziale gdańskim KIK

Kolejne warsztaty w oddziale gdańskim KIK

W dniu 15.09.2023 miały miejsce, kolejne z serii, warsztaty „eProtokół jako narzędzie pracy kominiarza”, organizowane przez Oddział Krajowej Izby Kominiarzy w Gdańsku.

Tym razem szkolenie odbyło się w Słupsku, gdzie swoje działalności prowadzi spora część członków wspomnianego oddziału.
Podobnie jak podczas poprzednich spotkań, i tym razem uczestnikami byli nie tylko członkowie oddziału w Gdańsku, ale także koledzy z oddziału Kujawsko – Pomorskiego, oddziału Kaszubsko – Pomorskiego Korporacji Kominiarzy Polskich a także Kominiarze niezrzeszeni. Ponadto nowum było  pojawienie się także miejscowych Zarządców oraz przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej.

Warsztaty rozpoczęły się później niż planowano, ponieważ niedostępny był system CEEB, z powodu znacznych opóźnień wykonawcy systemu, dotyczący wprowadzania poprawek. Jednak po początkowo nerwowej atmosferze wśród organizatorów, z uwagi na wątpliwości czy uda się przeprowadzić warsztaty, udało się rozpocząć co zamierzano.

Prezes Oddziału, Daniel Pieścikowski, przedstawił założenia systemu, jego specyfikę, oraz co najważniejsze, zapoznał z pełną funkcjonalnością systemu, począwszy od konta użytkownika, poprzez sporządzanie protokołu kominiarskiego, na inwentaryzacji źródeł ciepła kończąc. Uczestnicy z zainteresowaniem obserwowali przebieg warsztatów, zadając dużo pytań, oraz komentując wszelkie ewentualności w systemie.

Pewnym utrudnieniem dla organizatorów były niewątpliwie, nie konsultowane zmiany w systemie, które to nieco zaskoczyły prowadzących.

Na koniec warsztatów, Wiceprezes Damian Cupiał, zaprezentował procedury składania wniosku do wykazu osób uprawnionych. Z uwagi iż nie wszyscy kominiarze dokonali tych czynności, była to okazja aby skorzystać z pomocy organizatorów i dokonać niezbędnej rejestracji.

Całe spotkanie zakończył wspólny obiad, po którym uczestnicy rozeszli się do swoich zadań.

Kolejne warsztaty już za tydzień.

Daniel Pieścikowski

Foto: KIK Gdańsk