Wspieramy Ukrainę!
Kominiarze promują bezpieczeństwo

Kominiarze promują bezpieczeństwo

W dniach 8-10 .03.2019r. w Drzonkowie k/Zielonej Góry odbyły się targi budownictwa i wyposażenia wnętrz. W targach brało udział około 120 wystawców z Polski i zagranicy.

Oczywiście w tak ważnym wydarzeniu dla województwa lubuskiego nie mogło zabraknąć wystawców z Krajowej Izby Kominiarzy Stowarzyszenie O/Lubuski. Przyjemność reprezentowania branży kominiarskiej wzięli na siebie Dariusz Kłonowski Prezes oddziału lubuskiego oraz członkowie Tomasz Harzowski i Władysław Filipowski. Miłą niespodzianką było dla nas wsparcie kominiarzy z oddziału wielkopolskiego w osobach Tadeusz Zwierzyński i Tomasz Rutowicz.

Podstawą naszej obecności na targach było podniesienie świadomości społecznej o konieczności czyszczenia kominów i jego wpływ na środowisko oraz przekazanie wiedzy na temat zagrożeń pożarowych w trakcie sezonu grzewczego. Stanowisko KIK cieszyło się dużym zainteresowaniem, odbyto niezliczoną ilość rozmów, przez co zawód kominiarza spostrzegany jest nie tylko z perspektywy guzika na szczęście, ale i trudu naszego w dbaniu o bezpieczeństwo użytkowników urządzeń grzewczych.

Tomasz Harzowski