Wspieramy Ukrainę!
Kongres Organizacji Małych i Średnich  Przedsiębiorstw w Pałacu Prezydenckim

Kongres Organizacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Pałacu Prezydenckim

Prezydent Andrzej Duda wygłosił przemówienie inaugurujące Kongres Organizacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw.  Kongres odbył się  w dniu 15 czerwca 2016 roku w Pałacu Prezydenckim.  W spotkaniu uczestniczyli przedsiębiorcy z całego kraju reprezentujący różne branże.  Kominiarstwo reprezentował Radca Krajowej Izby Kominiarzy Krzysztof Ziombski.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Pan Prezydent podziękował mikro i małym przedsiębiorcą za uwolnienie swojego potencjału i kreatywności, a także za wkład w rozwój Rzeczypospolitej.  Wskazał, że sektor mikro, małych i średnich przedsiębiorstw to 99,8 procent wszystkich przedsiębiorstw istniejących w naszym kraju, generuje większy wkład do PKB niż duże przedsiębiorstwa i zatrudnia większość ludzi pracujących zatrudnionych w Polsce.

Przedsiębiorcy wskazywali na bariery biurokratyczne i ograniczenia przeszkadzające w rozwoju małych firm. Pan Prezydent zadeklarował, że każda nowa regulacja prawna będzie badana pod kątem wpływu na małe i średnie przedsiębiorstwa.

Podczas osobistej rozmowy z Panem Prezydentem Radca Izby Krzysztof Ziombski wręczył Panu Prezydentowi pamiątkową statuetkę kominiarza.

Po zakończeniu obrad było miejsce na kuluarowe rozmowy podczas lunchu w ogrodach prezydenckich.