Krajowa Izba Kominiarzy: „Nowoczesne zarządzanie biznesem kominiarskim”
Zawód „kominiarz” ma swoją długą historię i wielu osobom kojarzy się jako niezgodny z duchem współczesnej epoki. Spotykać się można z pytaniem: to kominiarze jeszcze istnieją?
Tak, istnieją i są nadal bardzo potrzebni, a przez szybko postępującą technologię muszą się rozwijać i szkolić na różnych płaszczyznach. W dniach 27-29 września br. odbyło się szkolenie dla kominiarzy. Nie było to typowe techniczne przekazywanie wiedzy z zakresu sztuki kominiarskiej, lecz obejmowało informacje z zakresu rozwiązywania problemów przedsiębiorców kominiarskich. Szkolenie miało tytuł: „Nowoczesne zarządzanie biznesem kominiarskim”.
Pierwszego dnia panel dyskusyjny na tematy aktualnej sytuacji w branży kominiarskiej poprowadził dr Rudolf Kania – prezes Zarządu Schiedel Sp. z o.o., pełnomocnik European Chimney Association (ECA). Dzięki temu, że uczestnicy przybyli z całej Polski można było wymienić poglądy oraz spostrzeżenia jakie nurtują kominiarzy nie tylko w jednym regionie naszego kraju.
Drugiego dnia odbył się kurs prowadzony przez Dominika Frajberga, szefa Instytutu Badań i Analiz Menadżerskich IBAM oraz firmy doradczo-szkoleniowej Asset Business Development – doświadczonego w tej branży szkoleniowca.
Z uwagi na specyfikę szkolenia przeprowadzono je dla wąskiego grona uczestników. Brało w nim udział dziewięciu członków Krajowej Izby Kominiarzy z oddziałów w Tarnowie, Olsztynie, Pleszewie i Skierniewicach oraz dwóch kominiarzy Beskidzkiego Cechu Kominiarzy. Dzięki niewielkiej ilości słuchaczy, każdy mógł włączyć się do dyskusji i wspólnie pracować.
W czasie trwania wykładów przedstawione zostały tajniki reklamy jakie stosują znane firmy, a także jak najlepiej można wykorzystać je w branży kominiarskiej. Zawód kominiarza bardzo często przechodzi z ojca na syna. Narzędziem marketingowym może być doświadczenie poprzednich pokoleń. Warto podkreślić fakt, że dzięki poświęceniu dziadków i ojców i ich ciężkiej pracy oraz zdobywaniu przez nich wiedzy z zakresu kominiarstwa dzisiaj zawód cieszy się uznaniem i sympatią.
Wszystko to odbyło się w miłej atmosferze w hotelu Hampton by Hilton w nadmorskim Świnoujściu położonym aż na 44 wyspach.
Udział w szkoleniu, materiały oraz zakwaterowanie były bezpłatne dla uczestników, którzy ponosili tylko koszty dojazdu.
Źródło: PAP