Wspieramy Ukrainę!
Marek Wojtas nowym Prezesem Oddziału KIK w Kaliszu

Marek Wojtas nowym Prezesem Oddziału KIK w Kaliszu

W dniu 28 maja 2021, po przerwie spowodowanej pandemią, odbyło się zebranie członków Krajowej Izby Kominiarzy Oddział w Kaliszu. Zebranie odbyło w reżimie sanitarnym, z zachowaniem dystansu społecznego. Zebranie otworzył wiceprezes KIK Robert Ratajski.

Z powodu wyjazdu zagranicę zrezygnował z funkcji prezesa Oddziału Stanisław Junory, członek założyciel KIK, długoletni aktywny działacz w strukturach kominiarskich. Zebrani ze jego pracę podziękowali owacją na stojąco.

Marek Wojtas

Nowym prezesem Oddziału został wybrany mistrz kominiarski Marek Wojtas z Kalisza. Z wykształcenia technik samochodowy z zamiłowania i pasji kominiarz. W zawodzie kominiarskim od 1996r, szlify kominiarskie zdobywał pod okiem Bronisława Adamkiewicza długoletniego mistrza kominiarskiego w Spółdzielni Pracy Kominiarzy w Poznaniu, Zakładzie w Kaliszu.
Obecnie Marek Wojtas prowadzi własny zakład kominiarski w Kaliszu przy ulicy Kanonickiej 8. Zakład istnieje od 1954r. W trakcie swojej pracy wyszkolił kilku mistrzów kominiarskich oraz czeladników.  

Piotr Pacyna przedstawił działalność ZG KIK w okresie od września 2020 do maja 2021.