Wspieramy Ukrainę!
MEMORANDUM

MEMORANDUM

cropped-KIK-logo-RGB.png

MEMORANDUM

 

 

 

Szanowni Państwo!

Od wieków kominiarz cieszy się społecznym zaufaniem. Od XIII wieku kominiarz kojarzy się ze szczęściem, szczęściem powiązanym z bezpiecznym domem, miejscem w którym spędzamy większą część swego życia.

Technika grzewcza jest doskonalona w zawrotnym tempie, a kominiarze podnosząc swoje kwalifikacje podążają za tymi zmianami.

Kominiarz swoją wiedzą i pracą dba o prawidłowe odprowadzenie produktów spalania, oraz wymianę powietrza w naszych domach.

Prawidłowo eksploatowane i właściwie funkcjonujące kominy: dymowe, spalinowe oraz wentylacyjne, podnoszą jakość naszego życia.

Właściwie działająca instalacja wentylacyjna (nawiewna i wywiewna) zapobiega powstawaniu syndromu chorych budynków (SBS, z ang. sick building syndrome), oraz związanych z nim szeregu zjawisk chorobowych i alergii.

Dobre odprowadzenie produktów spalania zapobiega zatruciom tlenkiem węgla (czad), oraz pożarom.

Wykształcony kominiarz (zdobywający przez lata praktyki: wiedzę i doświadczenie), wyposażony w narzędzia najnowocześniejszej generacji, przyczynia się do bezpieczeństwa i komfortu życia, klientów.

Kontrola stanu technicznego kominów przeprowadzona przez mistrza kominiarskiego to gwarancja bezpieczeństwa wymagana przez ubezpieczycieli.

Kominiarze działający w Europie zrzeszeni w European Federation Of Chimney-Sweeps (ESCHFOE) są żywo zainteresowani bezpieczeństwem mieszkańców oraz przyszłością kominiarstwa.

Krajowa Izba Kominiarzy oraz Pracodawcy Kominiarscy w Polsce apelują do Parlamentarzystów, Rządu, władz wojewódzkich i lokalnych o wsparcie naszych działań mających na celu bezpieczeństwo obywateli, konsumentów, użytkowników mieszkań i budynków użyteczności publicznej oraz utrzymanie rangi rzemiosła kominiarskiego.

Dnia 11 października 2016 roku

Memorandum do pobrania pdf