Wspieramy Ukrainę!
Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach konferencja  „Wielorodzinne budynki mieszkalne – zadbaj o swoje bezpieczeństwo”

Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach konferencja „Wielorodzinne budynki mieszkalne – zadbaj o swoje bezpieczeństwo”

W dniu 16 lutego 2017 w Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach pod patronatem Śląskiego Wojewody Pana Jarosława Wieczorka, odbyła się Konferencja w ramach kampanii społecznej „Czad i ogień. Obudź czujność” temat konferencji „Wielorodzinne budynki mieszkalne – zadbaj o swoje bezpieczeństwo”
Konferencję otworzył Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Jacek Kleszczewski.
W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Korporacji Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego wraz z Prezesem Antonim Jagszem.
W pierwszym referacie Paweł Walaszek z KW PSP przedstawił temat: „Co nam zagraża w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych?”
O „Problemach w prowadzeniu działań ratowniczo – gaśniczych w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych” mówił Adam Wilk z KM PSP w Bytomiu
„Pożar w budynku – w jaki sposób się ratować?” omówił Marcin Wyżykowski z KM PSP w Siemianowicach Śląskich
W ciekawy i sugestywny sposób Jolanta Towarek KW PSP omówiła temat „Czad – dlaczego zabija tak łatwo i jak udzielić pierwszej pomocy”.
W czasie przerwy kawowej uczestnicy mogli zapoznać się z produktami sponsorów konferencji, zwiedzić piękne muzeum oraz przećwiczyć na fantomach udzielanie pierwszej pomocy pod fachową opieką doświadczonych strażaków.
Po przerwie Anna Majkowska przedstawicielka Stowarzyszenie Kominy Polskie omówiła temat: „Prawidłowa wentylacja pomieszczeń – warunkiem zapewnienia bezpieczeństwa”
Przedstawiciel Krajowej Izby Kominiarzy Roman Adamus przedstawił temat: „Bezpieczne użytkowanie oraz konserwacja kominów”
Elżbieta Oczkiewicz Naczelnik Wydziału Inspekcji Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego omówiła temat: „Rola Nadzoru Budowlanego w zapewnieniu prawidłowej pracy instalacji i urządzeń w obiektach budowlanych”.
Przedstawiciel Polskiego producenta czujników tlenku węgla i dymu wyjaśnił temat: „Mała inwestycja w duże bezpieczeństwo”
Roman Adamus Wiceprezes KIK
Więcej informacji na stronie KW PSP w Katowicach  tutaj