Wspieramy Ukrainę!
Narada Prezesów i Komendantów Gminnych OSP województwa Pomorskiego

Narada Prezesów i Komendantów Gminnych OSP województwa Pomorskiego

W dniu 13 Stycznia 2018 roku delegacja Gdańskiego Oddziału Krajowej Izby Kominiarzy, na zaproszenie Dyrektora Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gdańsku Edmunda Kwidzyńskiego, uczestniczyła w naradzie Prezesów Zarządów Oddziałów Gminnych ZOSP RP oraz Komendantów Gminnych województwa Pomorskiego.

Kominiarzy reprezentowali Prezes Oddziału Gdańskiego – Daniel Pieścikowski oraz Vice Prezes Zenon Pawlak.

Narada była okazją do przybliżenia Krajowej Izby Kominiarzy, jej roli w działaniach na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, dotychczasowych osiągnięć i planów na przyszłość. Udało się podkreślić ważną rolę Kominiarza w działaniach na rzecz bezpieczeństwa przeciw pożarowego oraz naświetlić wspólne cele Straży Pożarnej i Kominiarzy. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązaniu cennych kontaktów, bowiem w spotkaniu uczestniczyli kluczowi działacze szczebla powiatowego oraz gminnego.

W spotkaniu uczestniczyli także Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomasz Komoszyński, Wójt Gminy Stężyca pan Tomasz Brzoskowski, Prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Gdańsku Zygmunt Tomczonek oraz jego zastępcy.

Daniel Pieścikowski