Wspieramy Ukrainę!
Obradował Zarząd Krajowej Izby Kominiarzy

Obradował Zarząd Krajowej Izby Kominiarzy

W dniu 5 kwietnia  2018 r.  obradował Zarząd Główny Krajowej Izby Kominiarzy z udziałem  Głównej Komisji Rewizyjnej i Prezesów Oddziałów.

W zebraniu po raz pierwszy uczestniczył Roman Ochociński, prezes Oddziału Województwa Śląskiego wraz z całym Zarządem Oddziału.

Głównym tematem zebrania były sprawy przygotowania do II Zjazdu Delegatów, który został zwołany na dzień 23 maja 2018 roku.

Przedstawione zostały aktualności związane ze Świętem Kominiarzy w Warszawie, w tym Konkurs Plastyczny „Kominiarz strażnikiem Bezpieczeństwa Twojego Domu”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III warszawskich szkół. Konkurs został objęty honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

link do ogłoszenia

Zaprezentowane zostały puzzle dla przedszkolaków, wydane przez Krajowa Izbę Kominiarzy w ramach akcji społecznej ZAPROŚ KOMINIARZA.  Autorką rysunku umieszczonego na puzzlach jest Julia Kądzielawna, laureatka konkursu plastycznego zorganizowanego w roku 2017 przez Oddział Małopolsko-Podkarpacki KIK w Tarnowie.

Zebrani wysłuchali informacji o przebiegu zebrania założycielskiego Oddziału Krajowej Izby Kominiarzy Województwa  Śląskiego z siedzibą w Rybniku, które odbyło się w dniu 06.03.2018r.

Dokonano podsumowania wydarzeń:

– uczestnictwa kominiarzy w Forum Wentylacja,

– podpisania Deklaracji „O wspólnych działaniach na rzecz kominków i palenia drewnem” wraz ze Stowarzyszeniem Kominki Polskie i kilkunastoma organizacjami.

–   pierwszych w Polsce warsztatów szkoleniowych dla „kominiarzy prasowych” – 9-10 marca 2018 roku i powołania ZESPOŁU PRASOWEGO KIK

Wiceprezes KIK Jarosław Sawicki przedstawił prezentację na temat RODO nowego unijnego rozporządzenia dotyczące ochrony danych osobowych – w aspekcie obowiązków KIK i Zakładów kominiarskich.

Prezes Marcin Ziombski przedstawił prezentację omawiająca wyniki ankiety – ewaluacja działań KIK.

Na wniosek Radcy Krzysztofa Ziombskiego Zarząd przyjął regulaminu Medalu kominiarskiego  KIK.

Zebrani zapoznali się z informacją o działaniach zmierzających do reaktywowania Komisji Branżowej Kominiarzy przy Związku Rzemiosła Polskiego.