Wspieramy Ukrainę!
Przepisy i procedury kominiarskie – szkolenie Olsztyn

Przepisy i procedury kominiarskie – szkolenie Olsztyn

 

W dniach 3-4 listopada 2022 roku w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym „HELENA” koło GIŻYCKA odbyło się szkolenie z zakresu przepisów i procedur kominiarskich, którego organizatorem był Zarząd Spółdzielni „KOMINIARZ” w Olsztynie. Uczestniczyło w nim łącznie 33 mistrzów i czeladników kominiarskich.

Prelegentami byli Marcin ZiombskiPrezes Zarządu Głównego Krajowej Izby Kominiarzy z siedzibą w Warszawie oraz Roman Adamus – Prezes Fundacji Ochrony Przeciwpożarowej i Ochrony Środowiska z siedzibą we Wrocławiu.

Harmonogram szkolenia obejmował wiele interesujących tematów związanych z naszym zawodem, zarówno w sferze obowiązujących przepisów jak również  z zakresu codziennych, praktycznych zdarzeń, z którymi niejednokrotnie spotykamy się. Bardzo obszernie poruszony został aktualny obecnie temat „Cyfryzacji dokumentacji kominiarskiej  w systemie ZONE”, wzbudzający takie wiele pytań i emocji.

Przyjęta formuła szkolenia nie polegała jedynie na przekazywaniu informacji poprzez wyświetlanie prezentacji ale również na zadawaniu szeregu pytań oraz wymianie zdań i doświadczeń. Takie rozwiązanie bardzo wzbogaciło treści szkoleniowe i spodobało się wszystkim uczestnikom.

Na zakończenie dwudniowego szkolenia wszyscy uczestnicy otrzymali Certyfikaty uczestnictwa w szkolenie.  Marcinowi Ziombskiemu i Romanowi Adamusowi należą się słowa najwyższego uznania za profesjonalne i merytoryczne przeprowadzenie szkolenia. Prezes Spółdzielni Jarosław Sawicki w formie podziękowań przekazał im okolicznościowe Statuetki kominiarza.

Jarosław Sawicki

Foto: Spółdzielna „KOMINIARZ” w Olsztynie