Wspieramy Ukrainę!
Wspólne Zebranie  Oddziałów poznańskiego i lubuskiego  Krajowej Izby Kominiarzy

Wspólne Zebranie Oddziałów poznańskiego i lubuskiego Krajowej Izby Kominiarzy

03 lutego 2023 roku w lokalu „Biesiadna” w miejscowości Cerekwica odbyło się wspólne zebranie Oddziałów poznańskiego i lubuskiego zorganizowane przez obydwa zarządy.

Zebranie otworzyli w-ce Prezesi. kol. Angelina Jakubowska i Piotr Masłowski, którzy to serdecznie powitali przybyłych na zebranie siedemdziesięciu kolegów oraz zaproszonych gości. Wśród wymienionych gości zaproszenie na zebranie przyjęli: manager do spraw inwestycji Pan Marek Lis reprezentujący firmę MK Żary – systemy kominowe, Sekretarz Korporacji Kominiarzy Polskich Pan Sławomir Okruch wraz z synem Danielem. Swoją obecnością uraczyli nas również kol. Tomasz Opłat wraz z małżonką oraz Prezes Zarządu Głównego Marcin Ziombski.

Kolejnym punktem zebrania było przyjęcie protokołów z poprzednich zebrań, oddziału poznańskiego i lubuskiego.

Realizując następne punkty porządku zebrania, swoją ofertę zaprezentowali przedstawiciele firmy MK. Prezentacja asortymentu oraz prezentacja prawidłowości podłączeń systemu została bardzo pozytywnie przyjęta przez zgromadzonych uczestników.

Kol. Tomasz Opłat jako organizator OGÓLNOPOLSKIEGO ŚWIĘTA KOMINIARZY zaprosił wszystkich chętnych (przybywajcie całymi rodzinami) na udział w uroczystościach, które odbędą się tym razem w Bydgoszczy w dniach od 10 do 12 maja bieżącego roku.

Prezes Marcin Ziombski zaprosił wszystkich obecnych na targi techniki grzewczej, wentylacji i klimatyzacji, które to po kilkuletniej przerwie odbędą się na początku marca w Nadarzynie. Link

Kolejnym bardzo oczekiwanym punktem zebrania były najświeższe informacje związane z e-Protokołem oraz aplikacją Zone. Cisza na sali była przy ilości 70 osób świadczy o zainteresowaniu powyższym tematem. Pan Prezes w znany sobie sposób, stoicki spokój i powszechny optymizm dał do zrozumienia obecnym, że poradzimy sobie z czekającymi nas zmianami.

„ Nigdy nie rezygnuj z marzenia, tylko dlatego, że zrealizowanie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie”. Prelekcja była ostatnim oficjalnym punktem zebrania, po którym uczestników zaproszono na obiad.

Spotkanie, po raz kolejny udowodniło, że w Krajowej Izbie Kominiarzy są takie osoby, które potrafią.

„Jeśli robisz to co łatwe, Twoje życie będzie trudne. Jeśli robisz to co trudne, Twoje życie będzie łatwe”.

Prezesi Oddziałów poznańskiego Krzysztof Krzyżok i lubuskiego Dieter Walentowski są tego dowodem.

 

Na zakończenie anegdota z zupełnie innego zebrania. „W zebraniu uczestniczyło czterech członków. Nazywali się oni: KAŻDY, KTOŚ, JAKIŚ i NIKT. Ustalili na zebraniu, że pewnego dnia mają do wykonania ważną pracę i KAŻDY jest pewien, że KTOŚ to zrobi. JAKIŚ chciał to zrobić, bo myślał, że NIKT tego nie zrobi. Wtedy KTOŚ się zgłosił, bo przecież to robota dla KAŻDEGO. JAKIŚ miał nadzieję, że KTOŚ to zrobił, ale potem KAŻDY doszedł do wniosku, że NIKT tego nie zrobił. Skończyło się to tym, że KTOŚ winił JAKIEGOŚ za to, że NIKT nie zrobił tego, co mógł zrobić KAŻDY.”

A wszystko to z kominiarskim pozdrowieniem

spisano dla potomnych

Piotr Masłowski w-ce Prezes Oddziału KIK w Poznaniu