Wspieramy Ukrainę!
Zbigniew Karaś pośmiertnie uhonorowany odznaczeniem Stella Magna Artibus Technics

Zbigniew Karaś pośmiertnie uhonorowany odznaczeniem Stella Magna Artibus Technics

Postanowieniem Kapituły Zbigniew Karaś został pośmiertnie uhonorowany odznaczeniem Stowarzyszenia Kominy Polskie Stella Magna Artibus Technics.

W dniu 18 lipca 2019 roku we Wrocławiu miała miejsce uroczystość podczas, której odznaczenie, na ręce wdowy Pani Grażyny Karaś wręczył dr Rudolf Kania. W ceremonii uczestniczyli Mieczysław  Urban i Jan Szymański ze Stowarzyszenia Kominy Polskie,  Piotr Pacyna z Krajowej Izby Kominiarzy i Marek Kostrubiec.

W laudacji dr Rudolf Kania przedstawił zasługi Zbigniewa Karasia dla rozwoju branży kominowej. W roku 1990 założył firmę MK Sp.z o .o. w Żarach, którą kierował do czasu sprzedaży swoich udziałów roku 2006. Był wizjonerem, polskim prekursorem w produkcji stalowych systemów kominowych. Znakomitym menedżerem.  Pod jego kierunkiem firma szybko stała się wiodącym polskim producentem stalowych kominów systemowych. Najwyższej jakości wyroby znalazły uznanie na rynkach europejskich, w szczególności w Polsce, Niemczech i Skandynawii. Był jednym z pierwszych członków Stowarzyszenia Kominy Polskie.