Wspieramy Ukrainę!
Zebranie członków Oddziału KIK Południowa Wielkopolska

Zebranie członków Oddziału KIK Południowa Wielkopolska

W dniu 05.04.2024 roku w Cechu Rzemiosł Różnych w Pleszewie przy ul Świętego Ducha 5 odbyło się Zebrania Członków KIK Stowarzyszenie Oddział Południowa Wielkopolska w Kaliszu.

Wśród wielu poruszanych kwestii dominowały te związane z organizacją uczestnictwa w Mszy Św. w Antoninie dnia 26.04.2024 oraz późniejszego spotkania integracyjnego w Perzycach.

Bardzo ważna sprawa. Mistrzowie kominiarscy zgłaszali wiele problemów w korzystaniu z systemu CEEB oraz elektronicznego protokółu kominiarskiego. System pracuje bardzo niestabilnie, bardzo często się zawiesza. Lepiej pracuje nocą, kiedy obciążenie jest mniejsze.

Dlatego istotnym punktem obrad było zredagowanie pisma dotyczącego trudności korzystania z systemu teleinformatycznego CEEB.

Kolejnym tematem było Ogólnopolskie Święto Kominiarzy w Bydgoszczy 8-10 maja 2024 oraz przyszłoroczne obchodów tej wyjątkowej uroczystości.

Prezes Marek Wojtas otrzymał pierwsze eksponaty i artefakty kominiarskie oraz ponowił prośbę o udostępnienie/wypożyczenie pamiątek związanych z przygotowywanym muzeum w Zakładzie Usług Kominiarskich na ulicy Kanonickiej 8 w Kaliszu.

Tekst oraz zdjęcia: Radosław Bąk

Poniżej pismo dotyczące trudności korzystania z systemu teleinformatycznego CEEB.