Wspieramy Ukrainę!
Złoto i nowości targach na Budma i Kominki 2018

Złoto i nowości targach na Budma i Kominki 2018

W dniach od 30 stycznia do 2 lutego na terenach wystawienniczych Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły targi BUDMA i targi KOMINKI.

W targach BUDMA udział wzięli reprezentanci aż 49 krajów, praktycznie z całego świata.

Złoty Medal MTP zdobyła firma UNIWERSAL  za Hybrydowy wentylator dachowy MAG-200.

Jest on wykonany z laminatu poliestrowo-szklanego barwiony w dowolny kolor wg. tabeli RAL. Nasada przy wyłączonym silniku elektrycznym stanowi formę stacjonarnej nasady grawitacyjnej o niskim współczynniku oporu własnego. W przypadku braku warunków potrzebnych do działania wentylacji grawitacyjnej użytkownik może włączyć mechaniczną pracę wentylatora . Wentylator przystosowany jest do pracy ciągłej .

Złoty Medal MTP to nagroda, która jest przyznawana po wnikliwej ocenie ekspertów innowacyjnym produktom najwyższej jakości, odpowiadającym szeregu kryterium, wytworzonym w oparciu o najwyższej klasy technologie.

Interesujące była ekspozycja kominów i kominów w pawilonach 5 i 5A.

Wiele się działo na stanowisku KOMINEK FUTURA – zorganizowanym przez mistrza zduństwa PIOTRA BATURĘ i partnerujące firmy SCHIEDEL, JEREMIAS, PROMAT, FLAMEN, SALTUS.

Jedna z nowości Targów był AKUMULACYJNY FILTR PIECOWY  Z KATALIZATOREM SPALIN prezentowany przez CEBUD s.c. Maria i Jacek Ręka z  Krakowa. Innowacyjny, ekonomiczny i bardzo skuteczny akumulacyjny filtr piecowy z monolitycznym katalizatorem tlenkowym do usuwania CO, NO, OGC i cząstek węglowych z gazów spalinowych różnego typu ogrzewaczy na paliwa stałe. Prosta metoda syntezy katalizatorze polegająca na tworzeniu warstwy tlenkowej na ściankach monolitu z folii ze stali austenitycznej i następnej modyfikacji chemicznej tej warstwy. Gwarancja niskoemisyjności urządzeń wyposażonych w katalizator poniżej wymagań Ekoprojektu.

 

Fot. Piotr Pacyna