Wspieramy Ukrainę!
#ZostańwDomu, Masz dla kogo żyć

#ZostańwDomu, Masz dla kogo żyć

Członkowie Krajowej Izby Kominiarzy kol. Jacek Górski i Robert Chodkiewicz zainicjowali pomysł do wypromowania hasła #ZostańwDomu.

Wspólnie z Członkami oraz zaprzyjaźnionymi kominiarzami: Bartoszem Wawrzyniakiem, Tomaszem Szołdrowskim, Dominikiem Drygierem, Tadeuszem Zwierzyńskim, Katarzyną Niewiadomską, Piotrem Urbanowiczem, Tomaszem Reutowiczem, Markiem Fabiszem z synem oraz Danielem Pieścikowskim z rodziną zdalnie utworzyli plakat #ZostańwDomu, Masz dla kogo żyć.

Promując to hasło, zwracamy jednocześnie uwagę na nadal istniejące zagrożenia dla osób przebywających we własnych domach.
W trosce o bezpieczeństwo użytkowników budynków, którzy w okresie dynamicznie rozwijającej się epidemii koronawirusa, pomimo poczucia bezpieczeństwa we własnych domach przypominamy, że nadal narażeni są jednak na niebezpieczeństwa związane z zaczadzeniami i pożarami kominów.
Dlatego nie mogąc wykonywać rutynowych kontroli kominiarskich apelujemy o zwiększoną czujność!
Pomimo obostrzeń związanych z ograniczeniami wykonywanych czynności zawodowych w przypadkach awaryjnych nadal służymy społeczeństwu.

Zgodnie z zaleceniami Państwowego Inspektoratu Sanitarnego przed każdą wizytą kominiarską zaleca się wdrażać zasady ogólne rekomendowane przez Głównego Inspektora Sanitarnego tj.:
– poprosić lokatorów o staranne przewietrzenie lokalu,
– poprosić lokatorów o zdezynfekowanie klamek i drzwi wejściowych
– przestrzegać zasad bezpieczeństwa zalecanych bezpiecznych odległości,
– poprosić lokatorów o przejście do pomieszczeń w których nie będą wykonywane
czynności kominiarskie.
Z naszej strony podczas wykonywania pracy staramy się używać rękawiczek jednorazowych i odzieży ochronnej.

Z kominiarskim pozdrowieniem. Trzymajcie się zdrowo.